top of page
Szukaj
  • Gertis

Uprawnienia sternika motorowodnego

Zaktualizowano: 15 sie 2023

Do prowadzenia motorówek i skuterów wodnych, które mają moc silnika większą niż 10 kW konieczne jest posiadanie co najmniej patentu sternika motorowodnego. Taki patent uzyskuje się po zdaniu egzaminu przed odpowiednią komisją egzaminacyjną. Na naszych kursach przygotowujemy do tego egzaminu nawet w jeden dzień!

kurs motorowodny na Mazurach

Osoba, która uzyska patent sternika motorowodnego ma uprawnia do pływania na wodach śródlądowych łodziami o dowolnej mocy silnika . Na morzu osoba z tym patentem prowadzić może jednostki o długości do 12 m, wyłącznie w czasie dnia i w odległości 2 mil morskich od brzegu (czyli do ok 3,5 km). Ograniczeniem, które pojawia się w przypadku pierwszego patentu motorowodnego wynika z wieku użytkownika. Osoby do 16 roku życia mogą korzystać ze swoich uprawnień na łodziach z silnikiem do 60 kW.


Patent sternika motorowodnego jest uprawnieniem państwowym i jego "moc" możemy porównać z prawem jazdy. Jest to dokument wydawany w języku polskim i angielskim oraz respektowany na terenie całej Unii Europejskiej.


Patent sternika motorowodnego


Zapisz się na szkolenie na patent sternika motorowodnego!

118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page