top of page
Szukaj
  • Gertis

Jak przebiega szkolenie motorowodne?

Zaktualizowano: 19 mar 2022

Wybierając kurs na sternika motorowodnego warto dowiedzieć się w jaki sposób odbywa się szkolenie oraz czego się na nim spodziewać. Czy przed przyjazdem należy się przygotować? Ile trwają zajęcia? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Kursy na patent motorowodny, które organizujemy na Mazurach prowadzone są w formie hybrydowej. Dzięki temu wystarczy przyjechać do nas zaledwie na jeden dzień! W czasie zapisu na szkolenie wybierasz dzień w którym odbywać się będą zajęcia praktyczne. Tego samego dnia możesz przystąpić u nas do egzaminu na patent sternika motorowodnego.


Po potwierdzeniu miejsca na kursie udostępnimy Ci materiały teoretyczne na platformie e-learningowej. Dzięki temu niezbędnej wiedzy możesz nauczyć się w domowym zaciszu i w wybranym przez siebie momencie. Nasz autorski skrypt szkoleniowy napisany jest przystępnym językiem oraz pełen rysunków i zdjęć, które przybliżą Ci zagadnienia. Ponadto w materiałach znajdziesz krótkie filmy szkoleniowe z których nauczysz się m.in. jak zawiązać najważniejsze węzły. Na zakończenie nauki możesz również rozwiązać przykładowy egzamin teoretyczny by sprawdzić swoją wiedzę. Dzięki temu dowiesz się jakiego rodzaju pytań możesz spodziewać się na teście egzaminacyjnym. Mocno sugerujemy by rzetelnie pouczyć się z udostępnianych przez nas materiałów i na szkolenie z praktyki przyjechać przygotowanym z teorii.


Na część praktyczną kursu przyjeżdżasz do nas w wyznaczone miejsce i spotykasz się z instruktorem. Umawiamy się na konkretną godzinę - nie ma więc potrzeby przyjeżdżania z dużym zapasem czasu. W czasie zajęć na wodzie pływacie w grupie szkoleniowej. Instruktor nauczy Was obsługi łodzi oraz wymaganych manewrów. Każdy uczestnik wykonuje manewry siedząc na sterem motorówki, a uczymy się tak długo dopóki nie zdobędziecie umiejętności. Ponadto w czasie pływania powtarzacie z instruktorem wiedzę teoretyczną nawiązując do praktyki na wodzie.

Po zakończeniu szkolenia - czas na sprawdzenie zdobytych umiejętności! Egzamin na sternika motorowodnego odbywa się tego samego dnia do szkolenie. W wyjątkowych przypadkach egzamin odbywa się kolejnego dnia po szkoleniu - o takich sytuacjach informujemy z wyprzedzeniem aby można było podjąć decyzje i ew. zmienić plany. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o egzaminie na patent sternika motorowodnego kliknij tutaj (link).


Po pozytywnie zdanym egzaminie otrzymujesz zaświadczenie o zdaniu egzaminu na patent sternika motorowodnego. Należy pamiętać, że zaświadczenie nie uprawnia nas jeszcze do korzystania z nowych uprawnień. Z tym dokumentem należy złożyć wniosek o wydanie patentu do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Dopiero gdy w ręki będziemy mieć plastikowy patent sternika motorowodnego możemy zacząć samodzielnie pływać łodzią motorową. Wystawienia patentu może trwać do 30 dni. Dokument wysyłany jest do nas pocztą na podany we wniosku adres.


59 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page