top of page
Szukaj
  • Gertis

Certyfikat ISSA - zrobić czy nie?

Szkolenia motorowodne, które prowadzimy zakończone są egzaminem na patent sternika motorowodnego. To polskie uprawnienie dające możliwość do prowadzenia łodzi motorowodnych (dowiedz się więcej). Ponadto w czasie kursu można uzyskać równocześnie Certyfikat ISSA. Poniżej przeczytasz czym jest i co daje posiadanie tego certyfikatu.

ISSA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca szkoły żeglarstwa i sportów motorowodnych. Wystawia ona certyfikaty kompetencji czyli dokumenty potwierdzające posiadanie umiejętności na odpowiednim poziomie. Certyfikaty te nie są równoważne polskim patentom i nie mogą ich w Polsce zastępować. Natomiast są to dokumenty rozpoznawalne i respektowane poza granicami Polski - nie tylko w Europie, ale też na świecie. Naszym zdaniem warto uzyskać go przy okazji realizowania szkolenia na sternika motorowodnego!
Inland Power Yacht Skipper ISSA

To najpopularniejszym wśród motorowodniaków rodzaj dokumentu, który można zdobyć w systemie ISSA. Właśnie taki certyfikat uzyskać można na naszych szkoleniach. Jest on wydawany w Wielkiej Brytanii i informacje zawarte na nim są wyłącznie w języku angielskim. Certyfikat Inland Power Yacht Skipper potwierdza posiadanie umiejętności w zakresie prowadzenie łodzi w celach rekreacyjnych na wodach śródlądowych (jeziora, rzeki) oraz na obszarach morskich przybrzeżnych w czasie dnia w zakresie 3 mil morskich od brzegu. Można w zakresie rekreacyjnym również holować narciarza wodnego lub inne obiekty wodne (banan, koło, itp.)Certyfikat Inland Power Yacht Skipper potwierdza posiadanie umiejętności w zakresie prowadzenie łodzi w celach rekreacyjnych na wodach śródlądowych (jeziora, rzeki) oraz na obszarach morskich przybrzeżnych w czasie dnia w zakresie 3 mil morskich od brzegu.
Jak uzyskać certyfikat ISSA

U nas to banalnie proste! Aby zdobyć certyfikat na naszych szkoleniach wystarczy zgłosić taką chęć instruktorowi w momencie rozpoczęcia kursu. Następnie wypełnisz u nas odpowiedni formularz i wniesiesz opłatę. My zajmiemy się resztą, a certyfikat wyślemy pocztą na Twój adres!


Rodzaje certyfikatów ISSA

Wyróżnia się certyfikaty żeglarskie (Sailing) i motorowodne (Power Yacht). Poza wymienionym wcześniej "Inland Power Yacht Skipper" istnieją również certyfikaty "Power Yacht Crew", "Inshore Power Boat Skipper", "Offshore Power Yacht Skipper"oraz "Power Master of Yacht". Dokumentem potwierdzających posiadanie odpowiedniego z nich jest plastikowa karta ze zdjęciem i informacjami o posiadanych umiejętnościach. Wszystkie certyfikaty ISSA wydawane są bezterminowo i nie trzeba ich odnawiać.

Pamiętaj, żeby sprawdzić obowiązujące w danym miejscu przepisy związane z pływaniem motorówkami i upewnić się jakie dokumenty są wymagane.
626 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page